Zainspirowani Darami Froebel. Zabawy w grupie ,,Jeżyki”

Friedrich Froebel uważał zabawę za podstawową formę aktywności. Stworzył szereg zabawek percepcyjno-manipulacyjnych zwanych DARAMI, które miały pomóc dzieciom zrozumieć FORMY ŻYCIA (odnosić się do istniejących przedmiotów, elementów otoczenia), WIEDZY (służyć do nauki matematyki, języka) oraz PIĘKNA (poprzez wykorzystanie ich do układania mozaik i innych zabaw twórczych).

Po raz pierwszy froeblowksie zajęcia odbyły się w najmłodszej grupie ,,Jeżyki”. Tematem był ,,Dom – moje otoczenie, pełne zrozumienie”. Wypowiedzi dzieci na temat domu ilustrowane były Darami Froebla. Zabawie towarzyszyło wspólne śpiewanie i ruch przy piosence. Wspólne konstruowanie kwiatów i domu darami. Zabawy badawcze z lupami były wspaniałą okazją do poznania kwiatów, które są w domu. Podczas zajęć była wspaniała atmosfera, wiele uśmiechu i rewelacyjna współpraca z dziećmi. Powstały niezwykłe froeblowskie obrazy. Na zakończenie wszystkie dzieci zjadły pyszne wafle z dżemem truskawkowym przygotowane przez grupę gospodarczą. Mniam….było pysznie:)

Zajęcia główne ilustrowanie wypowiedzi dzieci na temat domu – rodziny.

Grupa Darów Froebla