Dzień dobry Kochani 🙂

Zaczynamy od gimnastyki buzi i języka:

Poniżej znajdują się ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, które ułatwią Waszym pociechom naukę wymawiania głosek. Ponadto atrakcyjna forma gry sprawi, że maluchy chętniej wykonają gimnastykę buzi i języka.

Należy pamiętać, że każda minuta ćwiczeń się liczy, dlatego krótka, ale codzienna gimnastyka logopedyczna na pewno przyniesie Waszym dzieciom korzyść.

Poćwiczcie jeszcze w ten sposób:

Zabawy logopedyczne | Jazzowanki – YouTube

„Dźwięki i odgłosy” – zabawa słuchowa. Spróbujcie odgadnąć co to instrument muzyczny. Nie patrzcie na ekran, jeżeli zadanie okaże się za trudne najpierw obejrzyjcie film, a potem włączcie go jeszcze raz i już nie podglądając spróbujcie rozpoznać instrumenty. Powodzenia!

Dźwięki i odgłosy – instrumenty muzyczne – YouTube

Zabawa słowna. Zaznacz wszystkie obrazki, na których przedmioty lub osoby zaczynają się na podaną literę:

PisuPisu.pl – GRY edukacyjne dla dzieci, ortografia online, czytanki, trening umysłu

Znajdź rymy:

PRZEDSZKOLE: Znajdź rym (pisupisu.pl)

Karty pracy do ćwiczenia prawidłowej wymowy głosek „sz”, „s”, „k”, „pr” (autor kart:  #LOGOhelp ):

POLaCZ_I_ODPOWIEDZ_-_pr.tif

POLaCZ_I_ODPOWIEDZ_-_S-_naglos.tif