Gimnastyka buzi i języka :)

Dzień dobry Kochani. Dziś gimnastyka buzi i języka. Zapraszam do zabawy.

Rodzice podają dzieciom lusterko, aby widziały jak wykonują ćwiczenia.
Demonstrują prawidłowe wykonanie ćwiczeń, powtarzając je kilkakrotnie.

Bocian i żaba – dzieci naśladują dziób bociana, ściągając wargi mocno do przodu, otwierają je i zamykają, a następnie rozciągają szeroko wargi jak żaba, która jest zadowolona, że schowała się przed bocianem.
Biedronka ma dużo kropek – dzieci rysują czubkiem języka kropki na podniebieniu, przy szeroko otwartych ustach, unosząc język do góry.
Kret – tak jak kret wychodzi ze swego podziemnego domku, tak dzieci unoszą język do góry, w stronę nosa, a potem znów chowają za górnymi zębami.
Pszczoła – dzieci naśladują bzyczenie pszczoły: bzzz, bzzz, bzzz.
Motyl – jak motyl porusza skrzydłami, tak dzieci poruszają naprzemiennie językiem od jednego do drugiego kącika ust.
Konik polny – tak jak konik polny skacze w górę i w dół, tak dzieci otwierają szeroko usta i językiem skaczą za górne zęby i za dolne zęby. W tym ćwiczeniu język nie wychodzi przed zęby.

Poniżej przedstawiam linki do ciekawych interaktywnych ćwiczeń artykulacyjnych:

ćwiczenia buzi – Otwórz pudełko (wordwall.net)

Źródło : Wodrwall.net, genially

Pozdrawiam Was serdecznie p.Ania 🙂