VIII OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW „SPRINTEM DO MARATONU”

W miniony piątek (10.06.br.) przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych naszego przedszkola wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej przedszkola”.

W piękny słoneczny dzień, tuż po śniadaniu, na szkolnym boisku odbył się bieg przedszkolaków, poprzedzony rozgrzewką. Dzieci z każdej grupy dzielnie przebiegły wyznaczony dystans. W naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, tylko pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia 🙂

Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu” to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.