Zdalne nauczanie – 20.04.2020r

Witajcie Jeżyki

W tym tygodniu będziemy rozmawiać jak dbać o naszą ziemię. Dzisiaj pobawimy się wspólnie w ekologów.

Poznamy nowe trudne słowa takie jak recykling a co to oznacza?Zapraszam do obejrzenia bajki, która nam bardziej przybliży temat “Ochrony środowiska”.

Rodzicu po obejrzeniu bajki zadaj naszym małym ekologom pytania:

1) Co się stanie gdy nie będziemy segregować śmieci?

2) Czym jest recykling?

Zabawa 1

Grupa ekologów postanowiła urządzić zawody w sprzątaniu lasu. Musi zebrać śmieci, które pozostawili w lesie turyści. Zadanie jest o tyle trudne, że śmieci rozwiał po całym lesie wiatr. Rodzicu “rozrzuć” zabawki. Zadaniem dziecka jest zebranie wszystkich śmieci (zabawek) leżących na podłodze. Jeżeli uda im się zebrać i poukładać na swoje miejsce wszystkie śmieci(zabawki) to nasze Jeżyki otrzymają tytuł „Superekologa”. Możecie odznakę narysować sami lub skorzystać z pliku poniżej.

Zabawa 2

“Żarłoczne śmietniki” to ekologiczna zabawa utrwalająca sposoby segregacji śmieci. Zabawa polega na karmieniu śmietników odpowiednimi śmieciami. Materiały do pobrania poniżej. Jeśli nie masz możliwości wydrukowania możesz narysować i wyciąć kształt kontenera a następnie wykorzystując stare gazety wyciąć z nich odpowiednie obrazki aby dziecko mogło nakarmić “Żarłoczne śmietniki”.

Zadaniem dziecka jest wyciąć śmietniki, ich buzie i różne rodzaje śmieci. Dla lepszego efektu, śmietniki warto nakleić na kartoniki, wówczas śmieci będą wpadały przez otwarte usta do środka, co zawsze sprawia dzieciom więcej radości.

Zabawa 3

A na koniec zapraszam do gry logopedycznej. Poniżej odnośnik do strony.

Gra online na Dzień Ziemi

Źródła: yutube – bajka edukacyjna, www.dzieckiembadz.pl

Pozdrawiamy

Małgorzata Waszczuk

Agnieszka Tadajewska