ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W miniony poniedziałek (04.04.br.) obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który corocznie przypada 02 kwietnia. Celem obchodów tego dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, rozwinięcie tolerancji i wrażliwości na ich problemy. Wyrazem solidaryzowania się z osobami z tymi zaburzeniami jest kolor niebieski. Dlatego przyszliśmy do przedszkola ubrani na niebiesko.

W tym dniu obejrzeliśmy filmy edukacyjne dla dzieci o autyzmie, rozmawialiśmy o osobach ze spektrum autyzmu i ich potrzebach, z niebieskich Darów Froebla ułożyliśmy litery A (A jak autyzm) oraz obrysowaliśmy swoje dłonie i pomalowaliśmy je niebieską farbą. Na zakończenie obchodów staliśmy się niebieskimi motylami – opiekunami osób z autyzmem 🙂