Zdalne nauczanie – poniedziałek 20.04.2020 r.

Dzień dobry Kreciki!

Jak minął Wam weekend? Mamy nadzieję, że odpoczęliście i nabraliście sił na nowy tydzień zdalnej nauki. Dzisiaj poznamy nową literkę. Gotowi? Świetnie!

Aby się rozgrzać i rozruszać zacznijmy od zabawy ruchowej. Znajdźcie trochę wolnego miejsca i wykonujcie ćwiczenia zgodnie z poleceniem

Skoro troszkę się już poruszaliśmy, wysłuchajcie proszę teraz krótkiej zagadki:

Zasuszone listki , a smakują wszystkim .
W imbryku je zaparzamy i smaczny napój już mamy .

Czy wiecie o czym mowa? Brawo! To herbata. Na jaką literę zaczyna się wyraz herbata? Świetnie to litera H! Dzisiaj poznamy ją bliżej.

Teraz podzielcie słowo herbata na sylaby, jeżeli potraficie to także na głoski. Policzcie ile sylab oraz głosek zawiera to słowo. Spróbujcie znaleźć jak najwięcej wyrazów rozpoczynających się od głoski H.

Przyjrzyjcie się uważnie jak wygląda litera H, h i napiszcie ją palcem w powietrzu, na podłodze, na plecach taty lub mamy. Zwróćcie uwagę na odpowiedni kierunek pisania.

A teraz bardzo dobrze Wam znana zabawa „Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy”

Zaproście do wspólnej zabawy pozostałych domowników i wybierzcie jedną osobę, która wcieli się w rolę Baby Jagi. Baba Jaga staje tyłem do pozostałych i woła: „Raz, dwa, trzy – Baba Jaga patrzy”. W tym czasie biegniecie szybko w jej stronę. Na słowo „patrzy” Baba Jaga odwraca się. Kto nie zdołał się zatrzymać, wraca na start, kto dotknie Baby Jagi, ten zajmuje jej miejsce i zabawa trwa nadal.

Wykonajcie zadania w kartach pracy

  1. Pokolorujcie tylko pola z literami H i h
  • „Śmieszny alfabet”

Za pomocą kredek, flamastrów lub farb dorysujcie brakujące elementy i przekształćcie literę H  w dowolny przedmiot.

  • Podzielcie wyrazy na sylaby i pokolorujcie obrazki rozpoczynające się na literę h

To już wszystkie zadania dzisiaj. Ściskamy Was mocno i życzymy miłego dnia. A na poobiednią relaksację polecamy bajkę o Małpkach i strasznym krokodylu.

Anna Burbulak i Aneta Lepioszka

Źródła;

www.scholaris.pl

www.miastodzieci.pl

www.pinterest.com

www.youtube.com