POMAGAMY POTRZEBUJĄCYM

Drodzy Rodzice

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Tradycją naszego przedszkola stało się już pomaganie w okresie przedświątecznym potrzebującym. Zachęcamy Państwa do dołączenia do Drużyny „SZLACHETNEJ PACZKI” i wsparcie pani Natalii i jej rodziny.

Historia Rodziny

Pani Natalia (l.73) z panem Bogdanem (l.65) stanowili zgodne małżeństwo, opiekowali się synem Krzysztofem (l.36). Niepełnosprawność dziecka nie podzieliła ich, a wzajemne wsparcie i troska umocniła rodzinę. Sytuacja diametralnie zmieniła się po wypadku komunikacyjnym pana Bogdana, a także po przebytym przez niego udarze. Od dłuższego czasu ciężar obowiązków spoczywa niemal i wyłącznie na barkach pani Natalii. Pan Bogdan jest przykuty do łóżka; ma sparaliżowaną prawą stronę ciała, bezwład nóg, zanik mózgowia. Mężczyzna wymaga nieustającej opieki, którą całym swoim sercem zapewnia żona Natalia. Pomocy wymaga także ich syn – pan Krzysztof – osoba niepełnosprawna intelektualnie. Pani Natalia od lat walczy o jego przyszłość, próbując uzyskać dla syna świadczenia z tytułu niepełnosprawności. Pan Krzysztof zakwalifikowany jest jako osoba niezdolna do pracy.

Piękno Rodziny

Pani Natalia jest osobą bardzo spokojną i skromną, lecz zarazem bardzo lubiącą rozmowę z drugim człowiekiem. Jak sama mówi – nie ma dla niej problemu, czy kogoś zna czy nie, po prostu docenia każdą chwilę i nie zamyka się na ludzi. Jej ogromna ofiarność, która utrzymała Rodzinę w chwilach poważnych kłopotów materialnych, ukazały niebywały charakter i silnego ducha. Musi jednak uważać także na swoje zdrowie, ponieważ stwierdzono u niej problemy z tarczycą, podwyższony poziom cholesterolu, a także nowotwór. Pan Bogdan mimo swoich problemów nie poddaje się codzienności. Z wielkim spokojem i godnością przyjmuje cierpienie, które od długiego czasu mu towarzyszy. Na jego twarzy można nieraz dostrzec uśmiech, za którym uwidacznia się aura dobroci. Pan Krzysztof stara się pomagać matce w codziennych obowiązkach, np. przy noszeniu zakupów. Interesuje się także nauką języków obcych, w szczególności angielskim, któremu potrafi poświęcić dużo czasu. Rodzina jest bardzo skromna, prosi jedynie o pomoc w kwestiach, których nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

• Zapewnienie rehabilitacji w klinice dla pana Bogdana

Pan Bogdan po wypadku samochodowym i udarze cierpi na paraliż prawej strony ciała, niedowład narastający spastyczny i zanik mózgowia. Rehabilitacja mogłaby zapewnić spowolnienie postępującej choroby.

• Materiały do samodzielnej nauki j. angielskiego [np. książki tzw. „bestsellery” w j. angielskim z gatunku sensacja lub fantasy (Seria Wiedźmin)]

Wzmocnienie u Pana Krzysztofa motywacji życiowej oraz umożliwienie spełniania swoich marzeń.

• Środki czystości

Zapewnienie Rodzinie m. in. proszków do prania, czy też środków do mycia ciała stanowiłoby znaczące odciążenie budżetu rodziny, której zapotrzebowania na te artykuły jest znaczące.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości: mydło / żel myjący, płyn do płukania, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące

Wyposażenie mieszkania: pościel (poszwy 140×200, prześcieradła z tzw. gumką 90×200), kołdra

Szczególne upominki: gra planszowa np. o pociągach, gra na PS3 (dla pana Krzysztofa)

Kochani Rodzice

Wyżej wymienione artykuły możecie przynosić do przedszkola w terminie do 09 grudnia br.

LICZYMY NA WASZĄ POMOC 🙂