Dzień Pluszowego Misia

W miniony czwartek, 25 listopada świętowaliśmy przesympatyczne święto jakim jest Dzień Pluszowego Misia. Data ta nie jest przypadkowa – tego właśnie dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji – obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu. Świętowanie rozpoczęliśmy się od różnego rodzaju tańców na tle melodii o misiach. Dzieci brały też udział we wszelakich konkursach i zagadkach związanych z jego postacią. Nie możemy też zapomnieć o wspaniałej atrakcji, którą była misiowa fotobudka. Dzieci były zachwycone robiąc sobie w niej zdjęcia. Tego dnia, nie zabrakło również zabaw matematycznych z największym przysmakiem naszych pluszowych przyjaciół – miodem, kolorowych prac plastycznych z których powstała wystawa, zabaw ruchowych a przede wszystkim uśmiechów na twarzach dzieci. To był piękny, pluszowy dzień!