DZIEŃ JABŁKA

Obchody „Dnia Jabłka” rozpoczęliśmy od rozmów na temat wyglądu jabłka, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce? Przedszkolaki dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć. Na podstawie historyjki obrazkowej zapoznały się z cyklem życia jabłoni „Od pestki do jabłka”, a także z czego składa się jabłko. Wszystkie kolejne zabawy podczas pobytu dzieci w tym dniu w przedszkolu dotyczyły oczywiście jabłek. Były to zabawy ruchowe, dydaktyczne, naśladowcze i konkursy, wykonały prace plastyczne przedstawiające jabłko. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wspólnie upiekły pyszną szarlotkę. Kolorowy DZIEŃ JABŁKOWY zaliczamy do bardzo udanych i zachęcamy wszystkich do jedzenia jabłek, bo to źródło zdrowia i witamin.