MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie corocznie 05 listopada.

Bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych ich lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy 🙂

Tego dnia nasza grupa uczestniczyła w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek. Rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące bajkowych postaci, wysłuchaliśmy fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawaliśmy ich tytuły, szukaliśmy ukrytych w sali bajkowych rekwizytów. Na chwilę zmieniliśmy się w Kopciuszka i oddzielaliśmy ziarenka grochu od fasoli. Przyciągaliśmy do siebie kości Reksia. Nie zabrakło również zabaw ruchowych i tanecznych przy piosenkach znanych dzieciom z różnych bajek animowanych.

Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił nam wiele radości 🙂