Zdalne nauczanie środa – 14.04.21r

Witajcie Kreciki 🙂 zapraszamy do wspólnej zabawy.

1. „Koty na płoty” – zabawa ruchowa z wchodzeniem na drabinki. Dziecko swobodnie porusza się po sali. Na znak (podniesienie ręki), zatrzymuje się i wsłuchuje w liczbę klaśnięć, następnie wykonuje małe kroki do przodu (np. dwa klaśnięcia – dwa kroki do przodu).

2. „Smutno czy wesoło?” – naśladowanie odgłosów zwierząt ze zmianą nastroju. Rodzic dziecko by zachęca dzieci, naśladowało odgłosy zwierząt, nadając im barwy uczuć, tj. złości, radości, smutku, gniewu, szczęścia. Dziecko, stara się używać „języka zwierząt”, głosem i mimiką określa ich nastroje. Opowiada, kiedy zwierzętom może być smutno, a kiedy odczuwają radość. Wspólnie z rodzicami zastanawia się, co należy zrobić, by zwierzętom nigdy nie było smutno z powodu nieodpowiednich zachowań ludzi.

3. „Śniadanie w kurniku” – ćwiczenie małej motoryki. Rodzic prezentuje dzieciom ziarna kukurydzy, niełuskanego słonecznika, niełuskanej dyni (lub innego rodzaju ziarna, które posiadamy w domu). Dziecko ogląda, bierze w palce, manipuluje. Rodzic wyjaśnia, że znajdują się w kurniku i za chwilę przyjdzie gospodyni, żeby nakarmić zwierzęta. Kaczki dostaną kukurydzę, kury – słonecznik, a gęsi – pestki dyni. Zadaniem dzieci będzie wyzbieranie wszystkich ziaren, dzieląc je na trzy grupy dla różnych zwierząt .

4. Na koniec zapraszam Was do zabawy przy piosence „Dziadek farmę miał”