Zabawy i zadania z wielką literą F i małą literą f.

Dzień dobry ,,Liski” pewnie juz oczekujecie na nowe zadania , a więc zobaczcie co dla Was dzisiaj przygotowałyśmy.

1.Rozgrzewka – FITNESS dla dzieci, czy wiecie co znaczy to słowo? Prosimy  aby rodzice odczytali i wytłumaczyli Wam jego znaczenie.

Czym jest fitness – rodzaje. „Fit” w języku angielskim oznacza być w formie, a dokładniej być w szczytowej formie poprzez odpowiedni trening. Do poziomu fit należy dochodzić poprzez różnorodne formy aktywności fizycznej, której cele uzależnione są od: płci, wieku, zainteresowań, potrzeb i poziomu sprawności fizycznej.

2.Już po rozgrzewce? To dzisiaj poznamy kolejną literę – wielką literę F i małą literę f.

Dzieci –  Kreślą  poznane litery  F, f  w powietrzu, na podłodze.

plansze POLSKIE LITERY I DWUZNAKI do nauki pisania i czytania :: Sklep  mebleszkolne.net | Writing skills, Kids learning, Learn polish

3.Przeanalizujmy teraz wyraz – farby, który zaczyna się na tą głoskę – podzielcie na sylaby  far-by i wyodrębnijcie wszystkie słyszane głoski  f-a-r-b-y, powiedzcie z ilu głosek składa sie ten wyraz ?.

4.Teraz  pomyślcie i podajcie przykłady wyrazów, w których głoska f jest na początku, w środku i na końcu wyrazu.

5.Na koniec zadania do wykonania w kartach pracy ,,Litery i Liczby”  od str.80 do 82.

Pozdrawiamy Was serdecznie .