DZIEŃ KREDKI

Kredki to wspaniały przedmiot – dostępny dla każdego, pozwalający wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie fantazyjnych, kolorowych obrazków. To oczywiste, że dzieci częściej niż dorośli używają kredek. W końcu na tak wczesnym etapie życia są one niezbędnym narzędziem do dobrej zabawy, ale i poznawania świata kolorów, kształtów, rozwijania wyobraźni, kreatywności, zdolności manualnych czy wyrażania swoich emocji i uczuć. Warto więc pilnować, by dzieci jak najczęściej używały kredek. Rysowanie czy też kolorowanie to jednak także świetne zajęcie dla starszych. Nie bez przyczyny kolorowanki dla dorosłych cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością – pozwalają miło spędzić czas i są świetnym sposobem na rozładowanie stresu.

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Kredki, przypadający corocznie 22 listopada.

Wysłuchaliśmy piosenkę „Kolorowe kredki”, poznaliśmy rodzaje kredek, wymieniliśmy ich kolory, w zespołach układaliśmy kredki od najmniejszej do największej, a także kolorowaliśmy kontury kredek wybranym rodzajem kredek w naszych ulubionych kolorach 🙂