Zdalne nauczanie 08.04.2021 (czwartek)

Temat dnia : „Na wiejskim podwórku”

Dzień dobry Ślimaczki ! Dzień dobry Rodzice 🙂 Dziś kolejny dzień wspólnej zabawy.  Oto co dzisiaj dla Was przygotowałyśmy.

1. „Zwierzęta mieszkające na wsi” – rozwiązywanie zagadek słownych Joanny Myślińskiej i Iwony Mojsak.

Zastanów się jakie zwierzątka można spotkać na wsi. Czy wiesz jakie odgłosy wydają te zwierzęta? Mamy dla Ciebie zagadki.

Ma skrzydełka dwa, mówi: kwa, kwa, kwa. (kaczuszka)

Mogę, gdy zechcę, dać dla człowieka nawet wiaderko pysznego mleka. (krowa)

Jestem biała, jak wąż syczę, tyle razy, że nie zliczę i lubię chodzić gęsiego czy wiesz kim jestem, kolego? (gęś)

Mam na sobie same loczki, futro białe jak obłoczki, a gdy czegoś mi się chce mówię tylko: me, me, me. (owca)

W nocnej ciszy łowi myszy (kot)

W  każdej wsi jest taki budzik, który co dzień wszystkich budzi (kogut)

2. Zabawa ruchowo- naśladowcza- zwierzęta

Zwierzęta na wsi – Losowe karty (wordwall.net)

3. Czy wiesz gdzie mieszka piesek, świnka czy konik? Jeśli nie wiesz, zapytaj mamę/tatę,  a później obejrzyj filmik. Po obejrzeniu będziesz już wszystko wiedział/wiedziała gdzie mieszkają zwierzęta z wiejskiego podwórka.

GDZIE JA MIESZKAM? Nauka zwierząt gospodarstwa, nazwy ich domów, odgłosy – NAUKA PRZEZ ZABAWĘ❗ – YouTube

4. Połącz takie same zwierzęta

5.  Piosenka  „Stary Donald farmę miał”. Rodzicu  posłuchaj wspólnie z dzieckiem i pobawcie się, udając odgłosy zwierząt.

Piosenki dla dzieci – Stary Donald – YouTube

Źródła: youtube.com , przedszkolankowo pl, przedszkouczek, wordwall.net

Do zobaczenia jutro 🙂