Udział w akcji ,,Sprzątanie świata”.

Akcja ,,Sprzątanie świata” polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Ochrona i kształtowanie środowiska, w którym żyjemy, jest koniecznością. Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska kształtujemy już od najmłodszych lat ukazując dzieciom piękno otaczającego świata jak i kształtujemy w dzieciach odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Poprzez takie działania wdrażamy do dbania o zdrowie oraz bezpieczeństwo własne i innych oraz promujemy aktywny i zdrowy styl życia.

W tym dniu dzieci z grupy ,,Sówki” najpierw wysłuchały i uczestniczyły w zajęciach na temat dbania o nasze środowisko, a następnie wyruszyły ulicami osiedla w celu ,,Posprzątania świata”