Zabawy Froebel zaczynamy.

Zaczął się nowy rok przedszkolny. Grupa ,,Sówki” rozpoczęła wrzesień z uśmiechem na twarzy i z pozytywnym nastawieniem:)  Pierwsze dwa tygodnie minęły pod znakiem Froebla. Przypomnieliśmy sobie zasady zabawy w grupach zabawowo – zadaniowych. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy kąciki darów, twórczy, gospodarczy i badawczy. Dzieci będą pracowały od poniedziałku do czwartku w czterech grupach każda będzie robiła coś innego – grupy codziennie się zmieniają. Piątek będzie dniem na podsumowanie tygodnia. Będziemy rozmawiali na temat wykonywanych zadań. Będziemy dzielili się spostrzeżeniami, dzieci będą mówiły co było fajne a co sprawiło im trudność. Jest to dla nas nauczycieli bardzo pomocne w stopniowaniu trudności dla dzieci podczas zadań jak i proponowaniu ciekawych zabaw/zadań do wykonania.

Zapraszamy do obejrzenia naszych prac! 🙂

Grupa twórcza ozdabiała cyfrę dwa.

dav

Grupa gospodarcza bawiła się w małych ogrodników i sadziła sukulenty, miętę i bazylię do doniczek.

Grupa badawcza wykonywała figury geometryczne techniką wydzieranka z papieru

Grupa darów układała z patyczków cyfrę jeden.

Grupa darów. Na początek wszyscy razem pobawiliśmy się darami. Stworzyliśmy wspólnie domek w górach i rybki pływające w morzu. Dzieci miały mnóstwo propozycji z jakich darów można stworzyć te piękne obrazki.