Dzień Postaci z Bajek

5 listopada radośnie obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu, wszystkie Wiewiórki przyszły do przedszkola przebrane za wybraną przez siebie postać z bajki i wzięły udział we wspólnej zabawie. Podczas zajęć wykonywaliśmy zadania związane z bajkami – rozwiązywaliśmy zagadki, układaliśmy puzzle, rozpoznawaliśmy postacie oraz tytuły bajek z których pochodzą… Wiewiórki obejrzały występ pracowników naszego przedszkola pt. „Korona w wiosce smerfów”. Całe szczęście, żadna z Pań nie została zdemaskowana chociaż czasami było bardzo blisko 🙂 Po obejrzeniu, mówiliśmy o tym, co to właściwie jest ten morał i czy każda bajka go ma. Braliśmy też udział w „Bajkowym Pokazie Mody” podczas którego, każdy mógł zaprezentować swój strój. Nie zabrakło również Baśniowego Balu czy Pociągu oraz zabaw ruchowych z naszymi ulubionymi balonami. Dużo radości przyniosła nam też Bajkowa Fotobudka oraz dyplomy, które dostaliśmy na koniec dnia w ramach podziękowań za wspólną zabawę. Ostatnim punktem programu była wystawa, którą stworzyliśmy przy współpracy z rodzicami. Dziękujemy Wam serdecznie – wyszło bajkowo!