Zdalne nauczanie – 29.03.2021r. poniedziałek

Kartki wielkanocne

Drodzy Rodzice i Kochane Wiewióreczki,

serdecznie zapraszamy do korzystania – w miarę możliwości z przygotowanych przez nas propozycji zabaw, które pozwolą efektywnie i wesoło spędzić czas w domu. W naszych propozycjach nauki zdalnej brałyśmy pod uwagę fakt, iż Rodzice naszych przedszkolaków łączą obecnie różne obowiązki zawodowe i rodzinne, a w domu są nierzadko uczniowie z wyższych etapów edukacyjnych.

Na początek zapraszam do obejrzenia krótkiej bajeczki o tematyce świątecznej pt. „Bajeczka wielkanocna”

Po obejrzeniu bajki zachęcamy do rozmowy z dziećmi na temat:

• O kim jest mowa w piosence?
  • Co robi zajączek?
  • Jakimi wzorami ozdobione są pisanki?
  • Co się wydarzyło podczas malowania pisanek?
  • Jak wyglądały kurczaczki?

Następnie przygotujemy kartkę świąteczną z zajączkiem oczywiście 🙂 Potrzebne będą:

• Kolorowa kartka papieru wielkości otwartej dłoni dziecka lub większa (jeśli nie macie można pokolorować kredkami)
  • Kartka formatu A4 biała lub kolorowa (w innym kolorze niż wcześniejsza)
  • Ołówek
  • Kolorowe flamastry
  • Kredki lub farby.

Sposób wykonania, dziecko:

1. Odrysowuje swoją dłoń na kolorowym papierze.
  2. Wycina odrysowaną dłoń.
  3. Pogłębia wycięcia między małym palcem i serdecznym tak aby było tak głębokie jak między kciukiem a palcem wskazującym.
  4. Zagina kciuk i mały palec do środka dłoni.
  5. Odcina palec środkowy.
  6. Dorysowuje flamastrem uszy, oczy, nos i wąsy.
  7. Kartkę formatu A4 składamy na pół tak aby otwierała się jak zeszyt.
  8. Na pierwszej stronie rysuje kredkami lub farbami łączkę i przykleja zajączka do kartki.
  9. W środku piszemy wspólnie lub dziecko samodzielnie jeśli potrafi życzenia świąteczne.
  10. Gotową kartkę można wysłać tradycyjnie pocztą, podarować osobiście bliskiej osobie lub zrobić i wysłać jej zdjęcie w formie elektronicznej.

Zając z papierowej dłoni (lubietworzyc.blogspot.com) Instrukcja robienia zajączka ze zdjęciami.

Pozdrawiamy serdecznie,

Natalia Konopacka i Danuta Przytulska