Zdalne nauczanie – 31.03.2021r. środa

Witajcie Kochani!

Pogoda dopisuje, mamy nadzieję, że zdrówko i humor także oraz że się niebawem ponownie zobaczymy 😉 Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami na dzisiejszy dzień.

Na początek trochę się poruszajmy 🙂

Drodzy rodzice do zabawy można przygotować kratki wykonane np. taśmą malarską (maskującą) lub po prostu ponumerować kartki i przykleić je taśmą do podłogi aby się nie ślizgały.

EDUMUZ- Osiem kratek – YouTube

A teraz pobawmy się w poszukiwaczy skarbów!

Kochani Rodzice dzieci uwielbiają szukać ukrytych jajek dlatego zachęcam aby przygotować prostą zabawę. Potrzebne będą jajka (styropianowe, plastikowe bądź inne przedmioty związane z Wielkanocą), pudełko lub miska i wypełnienie, w którym ukryjemy nasze skarby ( np. podarte gazety, skrawki materiałów, piórka, kawałki folii bąbelkowej itp.) Zadaniem dziecka jest znalezienie i policzenie ukrytych przedmiotów.

Kolejnym zadaniem będzie posegregowanie przedmiotów według wybranej cechy tj. wielkość, kolor, kształt, wzór itp. i porównanie liczebności naszych zbiorów używając sformułowań: mniej, więcej, tyle samo.

Następnie wybieramy dwa dowolne zbiory i dobieramy przedmioty parami np. jajko czerwone z zielonym. Sprawdzamy czy wszystkie mają parę. Jeśli nie, liczymy o ile więcej lub mniej jest jajek czerwonych od zielonych.

A teraz zapraszam na chwilę relaksu i zapoznaniem się z tradycją Świąt Wielkanocnych.

EduKredka – Tradycje Wielkanocne / Film edukacyjny #DLADZIECI #11 – YouTube

Na dzisiaj to wszystko. Zachęcamy do pomocy Rodzicom w przygotowaniach do zbliżających się świąt oraz aktywności na świeżym powietrzu.

Pozdrawiamy serdecznie,

Natalia Konopacka i Danuta Przytulska