Zdalne nauczanie – czwartek 30.04.2020 r.

Witajcie Kreciki! Przed nami kolejny dzień wspólnej nauki. Dzisiejsze zadania również będą dotyczyły gospodarstwa wiejskiego i zamieszkujących w nim zwierząt. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi i możemy zaczynać.

Zacznijmy od zabawy ruchowej połączonej z prostymi ćwiczeniami gimnastycznymi.  Znajdźcie trochę wolnego miejsca, zaproście do zabawy resztę domowników i wykonujcie polecenia zgodnie z treścią historyjki.

W wiejskiej zagrodzie (B.Forma)

Nastał ranek, z kurnika wychodzi domowe ptactwo – maszerujcie po pokoju i naśladujcie głosy ptactwa domowego:
•   kury – ko, ko, ko
•   indyki – gul, gul, gul
•   kogut – kukuryku

Zatrzymują się, machają skrzydłami– wykonujcie ruchy rękami.

Rozglądają się czy gospodarz niesie dla nich ziarno – róbcie skręty szyi w prawą i lewą stronę.

Kogut wskoczył na płot – wykonajcie kilka  podskoków obunóż.

Gospodarz sypie ziarno – zróbcie skłony w przód.

Gospodarz idzie do obory. Wyprowadza konie, krowy na pastwisko – przemieszczajcie się na czworakach.

Zwierzęta żeby dojść na pastwisko przechodzą przez mostek – wyobraźcie sobie, że przechodzicie na czworakach po szerokiej ławeczce.

Zwierzęta się najadły. Odpoczywają ciekawie się rozglądając – przejdźcie do leżenia przodem, oprzyjcie się dłońmi o podłogę i unoście głowę jak najwyżej, spoglądając raz w jedną, raz w drugą stronę.

Zapadają w drzemkę, leżą na jednym boku, po chwili odwracają się na drugi bok– teraz przejdźcie z leżenia na prawym boku do leżenia na lewym boku.

Zbliża się wieczór, zwierzęta wracają do obory – chodźcie na czworakach.

Na zakończenie – ćwiczenie rozluźniające – stańcie w lekkim rozkroku i zróbcie swobodny zwis tułowia i rąk.

Skoro troszkę się poruszaliśmy możemy przejść do kolejnego zadania. Wczoraj poznaliście zwierzęta, które można spotkać w gospodarstwie wiejskim, a czy wiecie gdzie one mieszkają i jak nazywają się i domy? Przyjrzyjcie się uważnie poniższym ilustracjom, a wszystkiego się dowiecie.

Teraz możecie sprawdzić swoją wiedzę. Zapraszamy Was wykonania zadań w kartach pracy.

To już dzisiaj wszystkie zadania. Życzymy Wam miłego dnia i ściskamy gorąco.

Pani Ania i Pani Aneta

Źródła: