MALI PRZEDSIĘBIORCY

Przedsiębiorczość w przedszkolu? Ależ oczywiście! Przedsiębiorczy przedszkolak to dziecko samodzielne w każdej dziedzinie, umiejące podejmować decyzje, kreatywne i zdobywające wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

W minionym tygodniu dzieci, we współpracy z ich rodzicami, zrealizowały VIII moduł programu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – „Mali przedsiębiorcy”.

Dzieci, za pomocą dotyku, rozpoznawały przedmioty ukryte w „skrzyni skarbów”, obejrzały filmy edukacyjne „Krótka historia pieniądza” i „Mennica Polska. Jak się robi pieniądze?”. Poznały znaczenie polskiego przysłowia „Grosz do grosza, a będzie kokosza”, zaprojektowały swoje własne banknoty, odcisnęły faktury monet techniką frottage. Wzięły udział w zabawach matematycznych z monetami oraz tematycznej „Sklep”. Wysłuchały bajki „Lusterko i pieniądze” Michela Piquemala. Zastanowiły się nad tym czy wszystko można kupić za pieniądze oraz wykonały prace plastyczne pt. „To jest cenne dla całej naszej rodziny”.

Wszystkie podjęte przez dzieci działania pozwoliły rozwinąć umiejętności wymienione na wstępie 🙂

„Skrzynia skarbów”

Zabawa skoczna „Skok do skarbonki”

Zabawa graficzna „Zaprojektuj banknot”