Zdalne nauczanie 27.04.2020 wtorek

Dzień dobry wszystkim ! czy śniadanko zjedzone? czy ząbki umyte? czy gotowi na poznanie świata teatru? jeśli tak to zaczynamy !!

Czy pamiętacie jak byliśmy wspólnie na przedstawieniu teatralnym? na Królowej śniegu? jasne ,że pamiętacie wszystkim nam się bardzo podobało. Ale skąd wzięli się Ci ludzie na tej scenie? a skąd wiedzieli co mają mówić? obejrzyjcie proszę krótki filmik , na temat tego jak powstaje spektakl teatralny

Kto pamięta jak nazywają się osoby , które pracują nad powstaniem takiego spektaklu?

Powiedzcie czym zajmuję się :

scenarzysta

aktor

reżyser

kostiumograf

szewc ?

Podzielcie proszę nowo poznane zawody na sylaby ( sce-na-rzy-sta , Ak-tor)

i na głoski s-c-e-n-a-rz-y-s-t-a.

Dobrze to teraz , troszkę sobie powspominamy . Jak nauczycielki z naszego przedszkola , zamieniły się w aktorki. Pamiętacie to przedstawienie ? Sprawdźcie to sami https://www.youtube.com/watch?v=PX3Y81Kis4M&t=546s

Czyli jak sami widzicie aktorem , może być każdy z was! W przedszkolu lubimy robić przedstawienia prawda? Jeśli macie ochotę możecie zrobić takie przedstawienie dla swoich bliskich w domu.

Uwaga a teraz troszkę zadań ruchowych – sportowych . Ciekawa jestem czy uda wam się je wszystkie wykonać? Oto zestaw 5 zadań .

1. Podskoki obunóż jak małe piłeczki. Tempo: wolno wolno wolno, szybko szybko szybko, wolno wolno wolno, szybko szybko szybko, wolno wolno wolno, szybko szybko szybko ( 3 powtórzenia)
  2. W klęku podparty wykonujemy na przemian „koci grzbiet”, następnie „plecy zapadnięte (wklęsłe)”. (około 8 powtórzeń)
  3. Zabawa w pchanie taczek. Trzymamy za kostki nasze dziecko, a ono próbuje chodzić na rękach do przodu, do tyłu, zmieniać kierunek.
  4. Marsz na czworaka w podporze przodem.( odległość pokój )
  5. Szybki sprint w miejscu.
  6. odpoczynek , leżenie na plecach , prostujemy nogi i ręce

Zmęczeni? daliście radę? Napewno!!!

Kochani a teraz wykonamy , pacynkę do waszych prywatnych teatrzyków . Kukiełki robimy z trójkąta o boku 15 cm. Na wierzchołek przyklejamy koło, które będzie głową. Na przeciwległym boku dziurkaczem wycinamy dwie dziurki na palce dzieci. Na dwóch ramionach trójkąta przyklejamy ręce z pasków papieru o szerokości półtora centymetra złożonych w harmonijkę. Tak samo robimy nogi, które przyklejamy pod dziurkami na palce. Kukiełkę dowolnie dekorujemy -: włosy przyklejone klejem , włosy z włóczki, narysowane oczy, buzia i nos. Może to być jakiś książę albo księżniczka wiec potrzebna im korona. Albo zróbcie siebie 😉

Materiały:

• biały i kolorowy blok techniczny
  • włóczka
  • klej
  • nożyce
  • dziurkacze
  • mazak
  • dekoracje wedle uznania

Mróweczki na dziś , już koniec zajęć . Mamy nadzieję ,że choć troszkę wam się podobały. Tęsknimy za wami , pozdrawiamy was i życzymy Miłego dnia Pani Basia i Ewelina;)

Źródło:

www.youtube,pl