Zdalne nauczanie środa 29.04.2020r

Dzień dobry Rodzice i Kochane Myszki dzisiaj mamy już środę i oto przed Wami kolejne zadania do wykonania na początek zabawy matematyczne.

Zabawa konstrukcyjna.

Jesteśmy przekonane, że macie w domu figurki lub maskotki wiejskich zwierzątek. Zbuduj dla nich domki ze swoich ulubionych klocków. A wiesz, jak nazywają się domki zwierząt?

Znajdź różnicę na obrazkach

Rolnicy przez cały rok codziennie muszą dbać o zwierzęta. Np. krowy muszą być dojone kilka razy dziennie. − Czy praca rolnika jest łatwa?

Oglądanie obrazków narzędzi ogrodniczych.

Dziecko ogląda obrazki narzędzi ogrodniczych: grabi, łopaty, motyki, taczka. Dzieli ich nazwy na sylaby. Określają, do czego służą kolejne narzędzia.

Rysowanie narzędzi ogrodniczych po śladach. Czytanie z rodzicem ich nazw. Łączenie rysunków z nazwami. Rysowanie w każdym kolejnym polu o jedne grabie mniej niż w poprzednim

Liczenie zwierząt

Dzieci:

• oglądają zdjęcia zwierząt gospodarskich, nazywają je i naśladują głosy: krowy, koguta, barana i kozy,
  • liczą małe świnki na obrazku, kolorują mamę i czwórkę jej dzieci.

Gimnastyka przy piosence „Równowaga” Wygibasy z naszej klasy

Zanieś śniadanie!

Przybory: plastikowa taca lub talerz, klocki

Dziecko to kelner, który otrzymuje tacę ze śniadaniem (plastikowa taca lub talerz, klocki). Rodzice to goście. Zadaniem dziecka jest zanieś tacę ze śniadaniem do gości.

„Kto potrafi tak jak ja?”

• Dziecko rysuje palcami stóp jednej nogi na podłodze koła
  • Dziecko stoi na jednej nodze i próbuje klasnąć w dłonie nad głową
  • Dziecko przechodzi stopa za stopą po skakance lub sznurku ułożonych na podłodze w jednej linii

Zagadka

To jest biały napój,
smaczny, bardzo zdrowy.
Dostajemy go w prezencie
od łaciatej krowy.

„Skąd bierze się mleko?”- film

Aktywność  gospodarcza Froebla

Dzisiaj w miarę możliwości  dzieci mają za zadanie wykonać twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem (dla odważnych). Będą potrzebne: biały ser, śmietana lub jogurt naturalny, rzodkiewka, szczypiorek, sól, pieprz.

Biały ser ugniatamy widelcem. Dodajemy śmietanę lub jogurt naturalny. Rzodkiewkę tarkujemy na tarce o dużych oczkach. Drobno kroimy szczypiorek. Dodajemy sól i pieprz i wszystko razem mieszamy.

Zabawa ruchowa „Wyścigi koni”

Rozpoczyna się wyścig

(dziecko stoi w miejscu)

Konie stoją w boksach.

(dziecko przebiera nogami, drepcze)

Start! Konie ruszyły

(dziecko biegnie truchtem)

Przeskakują przez kałużę

(dziecko podskakuje)

Nabierają pędu

(dziecko szybko przebiera nogami)

Przebiegają po grząskim gruncie

(dziecko biegnie wysoko podnosząc kolana)

Dobiegają do mety

(dziecko zwalnia bieg aż do zatrzymania się, parska)

Źródło:

youtube Bajka o mleku- Tajemnicza Kuchnia, Ciufcia.pl

K. Wlaźnik Wychowanie fizyczne w przedszkolu

superkid.pl

Nowe przygody Ady i Olka – karty pracy czterolatek

Pozdrawiamy serdecznie Ewelina N. i Ewelina S.