Zdalne nauczanie- 29.04- środa

Drogie dzieci, dzisiaj chciał Nas odwiedzić miły gość ,ale że nie ma nas teraz w przedszkolu to napisał list. Posłuchajcie uważnie: : „Drogie dzieci, wysyłam do Was list w którym są ważne zadania, chciałem zapoznać Was, Kochane dzieci z ekonomią czyli nauką o pieniądzach. Odkryjecie razem ze mną tajemnicę pieniędzy. Myślę, że dla Was będzie to miła zabawa. Z pozdrowieniami – MIŚ EKONOM WIELKI.

Zadanie 1

Czy wiecie co to takiego? Brawo to świnka skarbonka, a czy wiecie co najbardziej lubia świnki skarbonki. Super znowu macie racje, najbardziej lubia pieniądze 😉 Mam do Was prośbę bo nasza świnka jest pusta i smutna musimy ja rozweselić

1. Wrzucamy do świnki 5 dużych monet i 3 małe

2. Wrzucamy do świnki 3 małe i 3 duże monety

3. Wrzucamy do świnki 6 małych monet i 3 duże ( których monet jest więcej)

4. Wrzucamy do świnki 4 małe monety i o jedna duża monetę więcej od małych

2. Brawo super Wam poszło, świnka chciała by nabrać troszkę kolorków, czy możecie ja ładnie pokolorować.

Zadanie 2.

Policz ile wszystkich pieniędzy jest na obrazku.

– Ile jest monet?

– Ile jest banknotów?

– więcej jest monet czy banknotów?

Poprawna odpowiedz to: monet i banknotów jest tyle samo

Zadanie 3.

Brawo! super sobie poradziliście, ale czy wiecie po co nam są w ogóle pieniądze? Spróbujcie odpowiedzieć na następujące pytania:

Czy wszystko można kupić za pieniądze?

Do czego potrzebne są ludziom pieniądze?

Co można kupić?

Czego nie można kupić?

Jaka waluta obowiązuje w Polsce?

Zadanie 4.

Do tej zabawy  przydadzą nam się  monety z poprzedniego z zadania ,Rodzice pokaza Wam wybrana monete a wy wykonacie tyle cwiczen ile wskarze moneta np.;

ROBIMY 5 PRZYSIADÓW

ROBIMY 2 PAJACYKI
ROBIMY 1 PRZYSIAD

Brawo Miś ekonom jest z Was bardzo dumny!!!!! i dziękuje za wspólna zabawę!

My również dziękujemy za wspólnie spędzony czas p. Ewelina , p. Agnieszka