Zdalne nauczanie czwartek 21.05.2020r

Witamy was w czwartek. Dzisiaj mamy kolejny list od krasnala Poziomki, uważnie posłuchajcie i do zabawy z krasnalem wyruszajcie.

Drogie dzieci!
Znam wasze mamusie. Bardzo je lubię. Martwi mnie jednak ich ciężka praca. Chętnie bym im pomógł, ale jestem już stary i słaby. Wy natomiast możecie wykonać pewne prace w domu, aby waszym mamusiom było lżej. Proponuję, abyście pomogli dzisiaj mamusiom w obowiązkach domowych.
Liczę na was dzieciaki. Krasnal Poziomka.

WIERSZ „MAMA” – J. Suchaczewska
– Mamo, zapnij mi guziki!
– Mamo, wciągnij mi buciki!
– Mamo, zawiąż sznurowadło!
– Mamo, podnieś, bo coś spadło!
– Mamo, przynieś mi łyżeczkę!
– Mamo, popraw poduszeczkę!
We dnie, w nocy, wieczór, rano,
Ciągle tylko – Pomóż mamo!
– Znasz takiego?
– Bo ja znam.

Zagadki dźwiękowe „Co słychać w domu?” ̶ dziecko rozpoznaje odgłosy różnych czynności wykonywanych w domu (odkurzanie, zmywanie, pralka itp.).

Teatrzyk paluszkowy „ Rodzina” z wykorzystanie palców ręki .
Ten pierwszy – to dziadziuś,
a obok – babunia.
Największy – to tatuś,
a przy nim – mamunia.
A to jest – córeczka mała!
Tralalala, la, la…
A to – moja rączka cała!
Tralalala, la, la.

Rozmowa na temat teatrzyku .
Po wysłuchaniu teatrzyku rodzic prosi dziecko, aby spróbowało wymienić osoby wchodzące w skład rodziny.
Dziecko przelicza członków rodziny występujących w wierszu przy użyciu palców własnej dłoni lub patyczków drewnianych (liczenie w zakresie dostępnym dziecku).

Zabawa plastyczna „Portret mojej rodziny w ramce” – rysunek kredką ołówkową lub pastelą. Ozdabiamy ramkę najpiękniejszymi wzorami. Rysujemy na kartce z bloku rysunkowego z uprzednio przygotowanym szkicem. Można samodzielnie zrobić ramkę.

Pozdrawiamy serdecznie Ewelina N. i Agnieszka T.