Zdalne nauczanie – piątek 15.05.2020r

Witajcie w piątek 🙂

Zadanie nr 1

Do pierwszej zabawy potrzebujemy 6 motylków. Poniżej załączam plik z motylami do wycięcia.

”Motyle”- zabawa matematyczna wg E. Gruszczyk –Kolczyńskiej
(rodzic rzuca kostką, a dzieci układają tyle motyli na dywanie ile wskazuje ilość kropek na kostce, potem następuje dokładanie lub odejmowanie i ponowne przeliczanie.

Zadanie nr 2

Zabawa fabularyzowana: „Król wiatrów”– podczas opowiadania przez rodzica dzieci chodzą z berłem po pomieszczeniu i naśladują szum wiatru, różnicując natężenie głosu.

„ Za siedmioma lasami, na ogromnej górze mieszkał król wiatrów. Na wiosnę zlatywał z góry i szumiał łagodnie: szszsz…, by nie postrącać płatków z kwitnących drzew. W lesie najczęściej leżał na swym łóżku i obserwował bawiące się dzieci w pobliskim przedszkolu. Szumiał tylko wtedy, gdy chmury zbierały się nad placem zabaw, by je rozpędzić, lub wówczas, gdy słońce za mocno piekło i dzieciom było bardzo gorąco: wtedy też szumiał lekko: szszsz. Gdy nadchodziła jesień przeganiał czarne, kłębiące się listopadowe chmury, szumiąc groźnie: szszsz. Najwięcej jednak hulał o świcie podczas mroźnych, srogich zim i wołał: szszsz! Zaglądał przy tym do okien, by zobaczyć, jak bawią się dzieci w domach i przedszkolach. Stukał w okienka, jakby wywołując dzieci na dwór. Ale one wolały zostać w ciepłym pokoju i tylko przez szybę przyglądać się tańcom wiatru”.

Agnieszka Tadajewska

Ewelina Narwojsz