Zdalne nauczanie – poniedziałek 08.06.2020 r.

Dzień dobry w poniedziałek! Dzisiaj 8 czerwca świętujemy Dzień Oceanów. Z tej okazji mamy dla Was ciekawe propozycje zabaw i zadań do wykonania w domu. Życzymy miłej zabawy!

Na początek poćwiczymy Wasze buźki. Zaczniemy od zabawy logopedycznej. Rodzice! Zademonstrujcie dzieciom, jak należy wykonać to ćwiczenie.

Dzieciaczki otwórzcie buźki i zamykajcie, tak jak pyszczkiem robi rybka – wysuńcie wargi do przodu zaokrąglając je w kształt litery „o” i poruszajcie ustami.

Kiedy Wasze buźki są już rozruszane, jesteście gotowi na kolejne zadanie.

Będąc w tematyce morskiej nie może zabraknąć Waszej ulubionej zabawy muzyczno – ruchowej „Baby Shark”. Zaproście więc do zabawy rodziców oraz rodzeństwo i wykonujcie ruchy zgodnie z tym co pokazują dzieci.

Teraz zapraszamy Was do obejrzenia bajeczki, dzięki której dowiecie się jakie zwierzęta zamieszkują morza i oceany. A może znacie jeszcze inne zwierzęta morskie, które możemy spotkać pod wodą? Porozmawiajcie o nich z rodzicami.

Zamieszczamy dla Was także kolorowanki. A jeśli potraficie i macie ochotę, sami możecie stworzyć podwodny świat, wykorzystując do tego kredki, farby lub inne materiały plastyczne.

A na poobiednią relaksację proponujemy wykonanie masażyku „Rybki”.

Raz rybki w morzu brały ślub (rysujemy na plecach dziecka faliste linie) i tak chlupały: chlup, chlup, chlup. (lekko stukamy w nie rozluźnionymi dłońmi) A wtem wieloryb wielki wpadł (masujemy całe plecy) i całe towarzystwo zjadł. (mając rozpostarte dłonie ściągamy palce do środka).

Życzymy miłego dnia i zapraszamy jutro na kolejną porcję inspirujących zabaw. Ściskamy gorąco Wasze Panie 🙂