Zdalne nauczanie – 29.04.2020r. środa

Dzień dobry kochane Sówki,

Zbliża się Święto Narodowe, uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dlatego też dziś i jutro będziemy mówić o naszej ojczyźnie. Ale zaczniemy od naszej małej ojczyzny, którą jest nasze miasto…

W związku z tym na początek kilka pytań do Was: Jak nazywa się miasto w którym mieszkasz? Co najbardziej podoba Ci się w tym miejscu? Czy wiesz z czego znany jest region w którym mieszkasz?

Wysłuchaj uważnie piosenki pt. „Najpiękniejsze miejsce świata”

A teraz odpowiedz na następujące pytania: O jakim miejscu jest piosenka? Jakie ono jest? Co Twoim zdaniem znaczy to, że mamy „swój kawałek Polski?”

Wyglądnij przez okno i powiedz: Jak wyglądają budynki w Twojej miejscowości? Czy znasz nazwy niektórych ulic obok Twojego domu? Jak wygląda Twoje podwórko? Czy obok Twojego domu są budynki, miejsca na które zwracasz uwagę? (boisko, basen, kościół, rynek, galeria)

Zadania dla Ciebie: Narysuj to co najbardziej podoba Ci się w Twojej miejscowości (rynek, park, basen, plac zabaw, twoje podwórko, co tylko chcesz). Następnie zbuduj z klocków Twój dom, blok, możesz również stworzyć całe osiedle. Do budowy możesz użyć nie tylko klocków ale również kartonów, pudełek. Użyj swojej wyobraźni i działaj.

A na koniec zabawa z pociągiem! Zaproś do niej swoją rodzinę 🙂

Kochane dzieci, pozdrawiamy Was serdecznie, dziękujemy, że tak pięknie pracujecie, wysyłacie nam zdjęcia, a my z wielką radością je wszystkie oglądamy.

Marta i Natalia

Źródła: youtube.com, blizejprzedszkola.pl