Zdalne nauczanie – 30.04.2020r. czwartek

Witamy w czwartek Sówki!
Dziś również powiemy sobie o naszej ojczyźnie.
Jesteście gotowi? 3…2…1… Zaczynamy!

Na dobry początek zagadki. Posłuchajcie!

1.Pytanie nietrudne – każdy to przyzna, jak się nazywa nasza Ojczyzna ? (Polska)
2.Biel na niej jest i czerwień, powiewa pięknie, gdy wiatr się zerwie (flaga)
3.W górach mieszka wielki ptak. To jest naszej Polski znak.
Zobaczysz go kiedyś może, to jest przecież biały… (orzeł)

A teraz zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu edukacyjnego. Oglądajcie uważnie.

Po odtworzeniu zadajcie dzieciom następujące pytania: Jaki ptak widnieje na naszym godle? Jakie miasto było pierwszą stolicą Polski? Jakie kolory znajdują się na naszej fladze? Co symbolizują? Kiedy i gdzie możemy ją zobaczyć? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Jak należy się zachować kiedy ją śpiewamy czy słyszymy?

Na początku obejrzanego filmu mieliśmy okazję usłyszeć fragment wiersza W. Bełzy pt. „Kto ty jesteś?”. Zachęcamy do nauczenia się go na pamięć 🙂

Kto ty jesteś?
Polak mały.
Jaki znak twój?
Orzeł biały.
Gdzie ty mieszkasz?
Między swemi.
W jakim kraju?
W polskiej ziemi.

Przyszedł czas na karty pracy związane z symbolami narodowymi. Mamy nadzieję, że sprawią wam mnóstwo radości. Zadanie numer jeden to odszukanie pól z literami z których składa się nazwa naszego kraju. Zadanie drugie to wyklejenie godła plasteliną (jeżeli nie ma możliwości, można śmiało ją zastąpić kredkami czy farbami). W kolejnym należy połączyć flagi w odpowiedniej kolejności – od najmniejszej do największej. Ostatnie zadanie do układanka z godłem – plik drukujemy, wycinamy a następnie układamy tak by powstał obrazek. Do dzieła!

A na koniec gra interaktywna! Z pomocą rodzica na pewno super sobie poradzicie! Powodzenia!

Życzymy wam cudownego weekendu! Ściskamy,

Marta i Natalia