Zdalne nauczanie – czwartek 15.05.2020 r.

Dzień dobry dzieciaczki! Witamy Was w ten piękny, słoneczny dzień 🙂 Dzisiaj trochę pośpiewamy oraz się poruszamy.

1. Na miły początek zapraszamy do zapoznania się z nowa piosenką pt. „Skaczące nutki”.

Do przedszkola wpadły nutki,
wszystkie miały czarne butki,
czarne szelki i czapeczki
i skakały jak piłeczki.

Poprosiły o mieszkanie
w dużym, czarnym fortepianie,
i biegały i skakały
po klawiszach czarno-białych.

Nawet na leżakowaniu,
przeszkadzały dzieciom w spaniu
i skakały po kocykach
w czarnych szelkach i bucikach.

Roztańczone nutki trzy: do, re, mi, nutki trzy.

2.  Zabawa matematyczna „Posłuchaj i policz” – rodzic wrzuca do pojemnika monety. Dzieci liczą usłyszane dźwięki i układają tyle przedmiotów guzików, zabawek, kredek, itp. ile dźwięków usłyszały.

3. Zabawa matematyczna z instrumentami. Teraz kochane dzieci mamy dla Was zadania z treścią.

• W sklepie muzycznym na regale leżą instrumenty 5 skrzypiec, 2 trąbki i 3 tamburyna. Ile jest razem instrumentów?
  • W sklepie muzycznym stoi 1 kontrabas, 2 gitary i 4 saksofony. Przyszła mama z Alą i Tomkiem i kupili 2 instrumenty. Ile zostało instrumentów w sklepie muzycznym?
  • W sklepie muzycznym jest 8 instrumentów. Przyszła Ala z mamą i kupiły trąbkę i tamburyno. Ile zostało instrumentów na półce?
  • W filharmonii odbył się koncert w którym uczestniczyli muzycy. 1 kontrabasista, 1 wiolonczelista, 3 pianistów. Ile grało razem muzyków?

4. A teraz zapraszamy rodziców i dzieci do wspólnej zabawy ruchowej! 🙂

Życzymy miłego popołudnia 🙂 Wasze Panie 🙂