Zdalne nauczanie – czwartek 28.05.2020 r.

Dzień dobry dzieciaczki! Jak Wasze dzisiejsze samopoczucie? Macie siły na kolejną porcję zadań? Mamy nadzieję, że tak. Zapraszamy zatem na pierwszą poranną zabawę, przy której trochę się rozruszacie.

„Rodzinny spacer” – ćwiczenia gimnastyczne w formie opowieści ruchowej

Rodzinny spacer

(N. Łasocha)

Rodzina wybrała się na długi spacer. Rodzice zdecydowali, że wszyscy pojadą rowerami (dzieci kładą się na plecach i unoszą nogi). Droga prowadziła pod górę, więc na początku było bardzo ciężko (powoli poruszają uniesionymi nogami, wykonując „rowerki”). Ale za górką pojawił się łagodny zjazd i rowery przyspieszyły (kręcą coraz szybciej). Gdy dojechali na skraj lasu, zsiedli z rowerów i w dalszą drogę wybrali się pieszo. Dzieci biegły, zachwycone leśną ścieżką (biegają po obwodzie koła). Ale najmłodszy brat nagle się rozpłakał (zatrzymują się i stają w rozkroku). Rodzeństwo zaczęło więc go rozśmieszać, robiąc zabawne „a kuku” (wykonują skłony do przodu). Jakież było zdziwienie, gdy w pewnym momencie na ścieżce pojawiły się przewrócone kłody drzew. Trzeba było przejść pod nimi (pełzają po dywanie). A potem przeskoczyć przez niewielki strumyk (skaczą obunóż do przodu). Ścieżka bardzo się zwęziła (idą, stawiając stopę za stopą). Mama powiedziała, że słychać dzięcioła. Wszyscy więc przystanęli i nasłuchiwali to z jednej, to z drugiej strony (stają w rozkroku i robią skręty tułowia). W pewnym momencie las się skończył. Pojawiła się łąka. Trawy były już naprawdę wysokie, więc trzeba było podnosić wysoko nogi (spacerują po kole, wysoko unosząc kolana). Na skraju łąki dzieci oznajmiły, że czas na odpoczynek. Wszyscy więc rozłożyli koc i usiedli (rodzic kładzie na środku koc, a dzieci chwytają jego brzeg stopami i rozsuwają na boki; gdy koc zostanie rozłożony, siadają). Nagle wszyscy zaczęli się wiercić (wstają). Ojej! Nogi obsiadły jakieś robaczki, łaskocząc wszystkich po kolei (potrząsają raz jedną, raz drugą nogą). Zaraz potem na niebie pojawiły się chmury i pierwsze krople spadły na ziemię. To był znak, że najwyższa pora wracać. Rodzina, choć zmęczona, wróciła bardzo zadowolona (rozkładają ponownie koc i leżą na nim przez chwilę).

„Czas na piknik” – zabawa doskonaląca spostrzegawczość i koncentrację

Przyjrzyjcie się uważnie powyższej ilustracji. Rodzice! Zwróćcie uwagę, by dzieci wypowiadały się pełnym zdaniem.

Opowiedzcie na pytania:

1. Gdzie wybrała się rodzina i jak spędza czas?
  2. Gdzie znajduje się: plecak, aparat, arbuz, latawiec, butelka, piłka, okulary, rower, pomidor?

Odpowiedzcie na pytanie używając przyimków: na, pod, za, obok, przed, nad oraz kierunków: po prawej, po lewej stronie.

• Ile owoców i warzyw znajduję się na wszystkich talerzach?
  • Jakie emocje towarzyszą rodzinie?

„Wesoła rodzinka” – praca plastyczna

Zachęcamy do wykonania pracy plastycznej, która przedstawi Waszą rodzinę.

Potrzebne Wam będą: wycięte z kolorowego papieru figury geometryczne (koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt); klej, kredki

Poniżej zdjęcie poglądowe.

To już wszystkie zadania na dzisiaj. Życzymy miłego dnia. Do zobaczenia jutro. Ściskamy mocno, Wasze Panie 🙂