Zdalne nauczanie – środa 20 maj 2020 r

Witamy Was kochane dzieci i zapraszamy do wspólnej zabawy.

1.Na początek troszkę ruchu:

2. A teraz wysłuchajcie opowiadani i odpowiedzcie na kilka pytań;

,,Jak Tomek pomagał mamusi” – Bożena Forma Tomek wracał z przedszkola do domu. Prawie wcale się nie odzywał. W przedszkolu pani rozmawiała z dziećmi o tym, co to znaczy być samodzielnym. Tomek potrafił pięknie złożyć swoją bluzę. Już w czasie wakacji ćwiczył to z mamusią. W przedszkolu zawsze odkładał zabawki na swoje miejsce. Ale czy tak naprawdę w domu zawsze wszystko robi sam? – Od dzisiaj będzie inaczej – postanowił. Kiedy tylko wszedł do domu równo ustawił swoje buty w przedpokoju. Poskładał ubrania, umył starannie ręce i usiadł do stołu. Podczas jedzenia wcale nie poplamił bluzy. Potem układał książki na swojej półce i pomagał mamusi w pieczeniu ciasta. Wieczorem, kiedy leżał w łóżku do pokoju weszła mamusia. Usiadła na brzegu łóżka i delikatnie pogłaskała go po głowie. – Bardzo mi dzisiaj pomogłeś. Nigdy nie myślałam, że tyle rzeczy potrafisz zrobić sam. Myślę, że zawsze mogę na ciebie liczyć. Tomkowi zrobiło się bardzo miło. – Kocham cię mamusiu. Naprawdę będę się starał.

• Jak miał na imię chłopiec w opowiadaniu?
  • O czym rozmawiała pani z dziećmi w Przedszkolu?
  • Jak zachowywał się Tomek po powrocie z Przedszkola?
  • Powiedzcie jak Wy pomagacie swojej mamie?

3.Na relaksację obejrzyjcie bajkę pt,, Dzień czarnego kota”

Pozdrawiamy i życzymy miłej zabawy – Wasze Panie.

Źródło: youtube.com, przedszkolankowo.pl