Zdalne nauczanie – wtorek 26.05.2020 r.

Witajcie we wtorek! Czy wiecie jaki mamy dzisiaj dzień? Tak, 26 maja! Dzisiaj z pewnością obchodzilibyśmy w przedszkolu bardzo ważne święto – Dzień Mamy. Niestety nie możemy celebrować tego dnia wspólnie, ale z tej okazji przygotowałyśmy dla Was kilka specjalnych zadań.

Na początek zabawa z piłką „W mojej rodzinie”

Zaproście do zabawy pozostałych członków rodziny, znajdźcie trochę wolnego miejsca i wygodnie usiądźcie w kole. Rodzic rzuca piłkę do dziecka i wymawia nazwę wybranego członka rodziny. Dziecko łapie piłkę, podaje jego imię, po czym odrzuca piłkę do rodzica. Jeśli macie w domu pupila, możecie wywołać również jego imię. Miłej zabawy!

Opis ilustracji

Teraz przyjrzyjcie się uważnie poniższym ilustracjom i powiedzcie kogo one przedstawiają oraz jak wybrani członkowie rodziny spędzają na nich czas.

A jak Wy lubicie spędzać czas ze swoją mamą? Wiecie co najbardziej lubią Wasze mamy? Jaki jest ich ulubiony kolor? O czym marzą? Zastanówcie się dokładnie i spróbujcie odpowiedzieć na pytania.

Wiersz

Na koniec chciałybyśmy zaproponować Wam krótki wierszyk, którego możecie się nauczyć i wyrecytować go, składając mamie życzenia.

Gdy jesteś blisko, mamo kochana,

Tak dobrze jest, tak bezpiecznie.

Dziękuję, mamo, za twą opiekę,

Dziękuję za to, że jesteś.

To już wszystko dzisiaj. Życzymy Wam kochani miłego dnia, a Waszym mamom składamy najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrówka, miłości i uśmiechu.

Drogie dzieciaczki, pamiętajcie o Swoich mamach – bądźcie grzeczni i sprawcie im miłą niespodziankę! 🙂