Dzień Strażaka – 04.05.2020 r.

Drodzy Rodzice, kochane Motylki 🙂 Dzisiaj w przedszkolu obchodzilibyśmy Dzień Strażaka związku z tym przesyłamy Wam aktywności związane ze Strażą Pożarną 🙂

1. Zanim przejdziemy do aktywności to zapraszamy do obejrzenia filmiku pt. „Wyjazd alarmowy strażaków”

2. A teraz zapoznajcie się z pracą strażaka, jak ona wygląda 🙂 Pomocne tu będą plansze edukacyjne, które umieszczamy poniżej 🙂 Obejrzyjcie poniższe ilustracje w celu zapoznania się z wozem strażackim, wyposażeniem strażaka oraz sprzętem niezbędnym do pracy. Omówienie wyglądu i sposobu wykorzystania tych sprzętów.

3. Zabawa ruchowa przy piosence „Straż pożarna” – improwizacja ruchowa z czerwonymi paskami bibuły 🙂

4. Zabawa dydaktyczna „Kiedy wzywamy straż pożarną?”. Dzieci opowiadają co widzą na obrazkach: strażacy gaszą pożar domu; strażacy ratują ludzi z wypadku; strażacy zdejmują kota z drzewa; strażacy ratują powodzian; strażacy usuwają z jezdni powalone drzewa.

5. Zabawa muzyczno – ruchowa „Strażak” zapraszamy do wspólnej zabawy! Link umieszczamy poniżej 🙂

6. A teraz obejrzyjcie filmik krótki, który mówi o tym co trzeba powiedzieć, aby zgłosić zdarzenie. Motylki powiedźcie na jaki numer dzwonimy, aby wezwać straż pożarną?

7. Zachęcamy do wykonania własnej gaśnicy 🙂 Potrzebujemy: butelkę z rozpylaczem (po płynie do szyb), taśma biała, czarna i czerwona bądź papier w tych kolorach, taśma przezroczysta, nożyczki.

Instrukcja: Naklej u góry i dołu butelki paski z żółtej taśmy, bądź żółtej kartki papieru (jeśli używasz kartki przyłóż do butelki i przyklej ją za pomocą przezroczystej taśmy). Można również pomalować butelkę farbami plakatowymi. Następnie oklej środek czerwoną taśmą (w przypadku braku taśmy postępuj jak w punkcie Wlej dziecku wodę i pozwól mu ugasić pożar (w kwiatach na balkonie, wannie, pod prysznicem)

Jeżeli nie macie potrzebnych materiałów możecie według własnej inwencji twórczej stworzyć wóz strażacki! Czekamy na Wasze fotorelacje 🙂

8.Zapraszamy również na miłe popołudnie w formie relaksacji na bajkę edukacyjną pt. „ Kici kocia poznaje strażaka”.

Pozdrawiamy i ściskamy 🙂 Pani Julka i Pani Monika 🙂