Spacerkiem po Polsce

Polska ,,Moja Ojczyzna” to tematyka tygodnia oraz doskonała okazja do tego, aby utrwalić symbole narodowe, budować postawę patriotyczną oraz świetnie się bawić w narodowej konwencji. Poprzez realizację  edukacji patriotycznej, chciałybyśmy kształtować pozytywny stosunek dzieci do  Ojczyzny, do rodzinnej ziemi, do obyczajów i kultury narodowej,   w szacunku dla ludzi, którzy ją tworzyli.

Spacerkiem po Polsce to kilka ciekawostek i okazja do zdobycia przez dzieci wiedzy o naszym kraju.

Symbole narodowe

Zabytkowa Warszawa – stolica Polski

SYRENKA WARSZAWSKA

PAŁAC KULTURY I NAUKI

STARE MIASTO

POMNIK KOMPOZYTORA FRYDERYKA CHOPINA

ZAMEK KRÓLEWSKI

POMNIK KRÓLA ZYGMUNTA III WAZY

Kiedy myślisz „polskie morze”, mówisz o Bałtyku.

Pod Giewontem śpią rycerze, wieją halne wiatry. Góral owce swoje pasie, już wiesz, że to Tatry.

Tu jest mój dom i moja ulica, to moje miasto i moja dzielnica. Bardzo je kocham, muszę to przyznać, – bo to moja mała Ojczyzna.

Największe polskie miasto, każdego Polaka zachwyca. Mieszka tam nasz prezydent, Polski to jest stolica Warszawa.

On symbolem Polski jest, jaki to ptak, czy już wiesz? orzeł

Wędruje po Polsce, z Baraniej Góry wyszła i zmierza wprost do morza – największa z rzek Polski – Wisła.