Zdalne nauczanie – środa 06.05.20r

Witajcie w środę 🙂

Dzisiejszy dzień spędzimy aktywnie. Przecież wszyscy wiemy, że ruch to zdrowie.

Zadanie nr 1

Zabawa „Pomniki i zawody” – zabawa ruchowa przy muzyce. Rodzi włącza muzykę. Podczas muzyki odtwarzanej z płyty CD dzieci poruszają się w jej rytmie. Gdy muzyka ucichnie rodzic wymawia jakiś zawód a dziecko próbuje go pokazać np. fryzjerka dziecko udaje ,że czesze. Ponownie rodzic włącza muzykę, kiedy cichnie dziecko na hasło ,,pomnik” staje nieruchomo.

Zadanie nr 2

Zabawa Rodzic . zaprasza dziecko w podróż – zabawa w pociąg : „ Jedzie pociąg z daleka już w Głogowie na nas czeka”. Muzykę znajdziecie w pliku https://www.youtube.com/watch?v=PjUopo-DJi

Dzieci szukają miasta Głogów na mapie (rodzicu pokaż dziecku jak wygląda prawdziwa mapa, wytłumacz do czego służy i wspólnie poszukajcie gdzie leży nasze miasto). A może spróbujecie podzielić nazwę Głogów na sylaby?

Zapraszam Was do wycieczki po naszym mieście Głogowie. Ale to będzie wycieczka „zawodowa” . Będziecie spotykać ludzi wykonujących w naszym mieście różne zawody a Waszym zadaniem będzie wykonywać ruchy przypisane do każdego z nich. Gotowi ? Zaczynamy ….

Listonosz wrzucający list do skrzynki – stańcie w pozycji wyprostowanej, trzymając ugięte w łokciach ręce na wysokości klatki piersiowej, wykonaj skok w górę tak jakbyś miał wrzucić list do skrzynki, która jest bardzo wysoko.

Kurier dostarczający paczkę – wyciągnijcie ręce w górę, a następnie wykonajcie skłon w przód w taki sposób, aby tułów i nogi utworzyły kąt prosty.

Fryzjer tnący nożyczkami – połóżcie się na plecach, unieście wyprostowane nogi i wykonujcie delikatne wymachy na boki, tzw. nożyce.

Hydraulik przepychający zatkaną rurę – usiądźcie z wyprostowanymi nogami i wykonajcie skłon pogłębiony.

Kucharz – napnijcie mięśnie waszego brzucha i pokażcie jak wyglądają, j gdy są głodne, a następnie rozluźnijcie mięśnie i zaprezentujcie, jak wyglądają, gdy zjedzą to, co przygotował kucharz.

Kelner rozglądający się, czy goście go potrzebują – wyobraźcie sobie, że trzymacie w ręku tacę z jedzeniem i spróbujcie wykonać skręty tułowia.

Zadanie nr 3

Po intensywnych ćwiczeniach należy się wam odpoczynek. Usiądźcie z rodzicami na dywanie i wspólnie wykonajcie kilka ćwiczeń policzków.

-nadymanie policzków –„ gruby miś”,

– Wciąganie policzków –„ chudy zajączek”,

-nabieranie powietrza w usta i zatrzymanie w jamie ustnej, krążenie tym powietrzem, powolne wypuszczanie powietrza,

-naprzemiennie „ gruby miś” –„ chudy zajączek”,

-nabieranie powietrza w usta, przesuwanie powietrza z jednego policzka do drugiego na zmianę,

Na koniec zapraszamy Was do skorzystania z poniższych kart pracy.

Agnieszka Tadajewska

Ewelina Narwojsz