Zdalne nauczanie – 23.04.2020r. czwartek

Dzień dobry kochane Sówki,

mamy nadzieję, że jeszcze macie siły i ochotę na nasze zadania. Bardzo dzielnie pracujecie, więc jesteśmy dobrej myśli. Zapraszamy do zabawy!

Ci co lubią segregację,
Otóż oni mają rację!
Gdy w osobne pojemniki:
Lecą papier, szkło, plastiki!

Dziś porozmawiamy o ważnym temacie o SEGREGACJI ŚMIECI: Czy wiecie co to jest segregacja śmieci i po co ją robimy? Jeżeli nie, to proszę oglądnijcie bajkę o pewnym Miedziku z Lubina.

Myślę, że wszyscy już przypomnieli sobie po co jest segregacja śmieci, a jeśli ktoś jeszcze nie wiedział to na pewno teraz już zapamięta. A skoro tak, to teraz zapraszam Cię do zabawy interaktywnej dotyczącej segregacji odpadów.

Teraz proszę rodziców o przeczytanie wiersza pt. „Sznurek Jurka” L. Szołdry.

Tuż za szkołą, bardzo blisko,
kiedyś tam wyrzucił Jurek
poplątany stary sznurek
A nazajutrz obok sznurka
od banana spadła skórka
wyrzucona przez Karola.
Tam też wkrótce Jaś i Ola
wyrzucili bez wahania
swoje torby po śniadaniach
stos papierków po cukierkach
wysypała tam Walerka
Na papierki spadła ścierka,
jakaś pusta bombonierka,
I od lodów sto patyków
pustych kubków moc z plastiku.
Ot tak, od sznurka Jurka,
wnet urosła śmieci górka,
A z tej górki wielka góra,
której szczyt utonął w chmurach
Nie ma miejsca na boisko
lecz śmietnisko mamy blisko.

Pytania do wiersza: Co wyrzucały dzieci na boisku? W jaki sposób boisko zamieniło się w śmietnik?

Oczywiście każdy rodzic może wymyślić więcej pytań i zadać je dziecku.

A teraz karty pracy do uzupełnienia.

„Hop do kosza”- zabawa ruchowa. Zbudujcie z klocków duże kwadraty w 3 kolorach: niebieski, żółty, zielony. Jeśli nie macie wystarczająco dużo kloców, mogą być same linie. To będą kosze. Oznaczcie je napisami: PAPIER, PLASTIK, SZKŁO.

Rodzicu, zaangażuj dziecko w segregowanie śmieci w Waszym domu.
Niech przy każdej możliwej okazji, przedszkolak wyrzuca śmieci do odpowiednich koszy. Jeśli nie posiadacie w domu koszy na papier, plastik czy szkło, możecie je zrobić z kartonów lub pudełek na zabawki. Odpowiednio je oklejcie i gotowe.

Życzymy wam cudownego dnia i czekamy na zdjęcia 🙂

Marta i Natalia

Źródła: youtube.com, boberkowy-world.blogspot.com, podrecznikarnia.pl