Zdalne nauczanie – 28.04.2020r. wtorek

Witamy we wtorek kochani!

Dziś zabierzemy was do matematycznego świata ekologii i troszkę się poruszamy!

Przygotujcie dobre humory i zaczynamy! Dla tych, którzy wytrwają do końca mamy małą nagrodę 🙂

Z pewnością zbieracie w domach plastikowe nakrętki. Do wykonania tego zadania na pewno wam się przydadzą. Wybierzcie te zakrętki, które mają taki sam kolor, jak kosze do segregacji odpadów: plastik, metal – kolor żółty, szkło – kolor zielony, papier – kolor niebieski. Waszym zadaniem będzie ułożyć napisy: PLASTIK, METAL, SZKŁO, PAPIER wykorzystując odpowiednie kolory nakrętek. Jeżeli nie posiadacie odpowiedniej ilości możecie wykorzystać inne rzeczy znajdujące się w domu o tym samym kolorze. Do zabawy zapraszamy również rodziców. Czekamy na fotorelacje!

Teraz zapraszamy do rozruszania waszych buziek poprzez zabawę logopedyczną. Powodzenia!

1. Języczek robi porządki w buzi
    Ogromnie przy tej pracy się trudzi.
    wysunięcie języka z ust i przesuwanie go w prawo i lewo
  2. Wymiata śmieci z każdego kątka,
    Bo o to właśnie chodzi w porządkach.
    „czesanie” zębami dolnej a następnie górnej wargi
  3. Myje podłogi, sufit odkurza,
    Już coraz bardziej czyta jest buzia.
    dotykanie czubkiem języka podniebienia dolnego i górnego
  4. Myje każde okienko dokładnie,
    Żeby mieć w domu czysto i ładnie.
    przesuwanie językiem po dolnych i górnych zębach
  5. Po pracy wzdycha: ech, och i ach,
    Nareszcie czyste mieszkanie ma!
    głębokie wdechy i wydechy

Zabawa ruchowa „Butelkowy Slalom” – puste bądź pełne butelki po dowolnych produktach ustawiamy w jednym rzędzie zostawiając między nimi odstęp. Następnie powoli – żeby nie zrobić sobie krzywdy i nie zniszczyć niczego w domu – przebiegnijcie stworzony przez was butelkowy slalom. Możecie go też przejść – na palcach, piętach i stopa za stopą, podobnie jak w przedszkolu.

Teraz czas na rozruszanie waszych rączek czyli karty pracy. Poniżej znajdziecie plik z pięcioma koszami i żetonami. Drukujemy, wszystko wycinamy a następnie umieszczamy do odpowiednich koszy czyli segregujemy. Policzcie ile odpadów znajduje się w danym koszu a liczby zapiszcie na kartkach obok. Zadanie drugie to obrazki, które różnią się od siebie sześcioma szczegółami – wy drogie, Sówki musicie je odszukać. Ostatnie zadanie to odszukanie, zaznaczenie i policzenie miniaturek naszej planety Ziemi na obrazku. Wytężcie wzrok i działajcie. Po wykonanym zadaniu zapiszcie również liczbę odszukanych miniaturek na kartkach 🙂

A na koniec obiecana nagroda – gra interaktywna! Wierzymy, że poradzicie sobie świetnie z dopasowaniem odpowiednich odpadów do koszy. Do dzieła Sówki!

Marta i Natalia

Źródła: blizejprzedszkola.pl, centrumedukacjimontessori.pl