RAZEM ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ FLAGI RP

Flaga jest jednym z symboli narodowych naszego kraju. Jest z nami we wszystkich ważnych chwilach – podczas uroczystych wydarzeń, a także w trakcie żałoby, gdy odchodzą wybitni Polacy. Wywiesza się ją również na masztach światowych stadionów w czasie sukcesów polskich sportowców.

02 maja br. w naszym kraju uroczyście obchodzony był Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wielu Polaków tego dnia dumnie wywiesiło flagę w oknie lub na balkonie swojego mieszkania. Święto Flagi ma na celu szerzenie wiedzy o tym symbolu narodowym, a także propagowanie postaw patriotycznych.

Nasze przedszkolaki również uczą się szacunku do symboli narodowych. W minioną środę (04 maja br.), tuż po śniadaniu, dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w przemarszu po osiedlu z Biało-Czerwoną. Po powrocie do przedszkola wykonały plakaty, których tematem przewodnim była nasza flaga narodowa 🙂