Scenariusz zabaw dla dzieci 3letnich na dzień 16.03.

Dzień dobry Drogie DZIECI!

Wiosna tuż, tuż. Przygotujcie się do jej powitania w zabawach z językiem angielskim. A może uda się wybrać na spacer w poszukiwaniu jej oznak. Rozglądnijcie się dookoła. Czujecie? Widzicie? Co się zmienia?

Zapraszam WAS wraz z RODZICAMI do wspólnej zabawy.
RODZICE, proszę pomóżcie DZIECIOM w pracy z tym materiałem. Mam nadzieję, że wspólnie spędzony czas będzie pożyteczny dla obu stron.

Jeżeli chcielibyście Państwo zaprezentowań efekt pracy swych dzieci (pracę plastyczną lub wykonanie piosenki), jak równie własne zaangażowanie w te działania – proszę o nadsyłanie zdjęć/nagrań na e’mail – ewajewo26@gazeta.pl.. Zostaną umieszczone na stronie grupy adresata.
Z góry dziękuję.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Dziecko:

• poznaje i utrwala słownictwo związane z wiosną
  • słucha wiosennej piosenki The Spring Song i obrazuje jej treść ruchem
    (I love BOO poziom A, CD 2.28/2.29)
  • koloruje tematyczne obrazki
    Kluczowe słownictwo:
    spring (wiosna); sunny (słonecznie); egg/eggs (jajko/jajka); chick (kurczątko);

The Spring Song
    Where is spring? Dee-bee-dee! (złóż dłonie w kształt lornetki i rozglądaj się)
    Spring, oh spring, dee-bee-dee! (przeciągnij się z uśmiechem)
    Hello spring , dee-bee-dee! (pomachaj do dziecka z kartą “spring”)