Zdalne nauczanie – 08.04.2020

Witajcie Jeżyki

Jak środa to zabawy ruchowe.

Zabaw i ćwiczeń jest naprawdę wiele. Przedstawione pomysły to zaledwie wierzchołek góry lodowej, ale być może natchną Was do poszukiwania kreatywnych i angażujących metod wspierania rozwoju ruchowego waszych dzieci.

Na początek rozgrzewka przy utworze O. Klimke „Prawa Lewa”. Poniżej załączamy muzykę. Rodzicu baw się  razem ze swoim dzieckiem.

Ćwiczenie 1

• dzieci spacerują po dywanie, na umówiony sygnał, np. klaśnięcie jak najszybciej siadają na krześle, stają na jednej nodze, kładą się na brzuchu, itp.

ćwiczenie 2

• żabie skoki z obręczy do obręczy (obręcze możesz zastąpić poduszkami lub ze zwykłego sznurka zrobić koła)
  • rzucanie – rzucamy jak najdalej oburącz woreczek gimnastyczny (lub np. kulkę papierową albo woreczek z ryżem). Następnie czołgamy się po woreczek.
  • rzut woreczkiem gimnastycznym lub kulką papierową do celu;

Ćwiczenie 3

• spacer na krawędzi – dzieci ustawiają się na krawędzie dywanu lub wzdłuż skakanki i przemierzają go wokół krokiem dostawnym, próbując nie spaść na ziemię

Ćwiczenie 4

• ślizganie – leżąc na podłodze (lub na kocyku) ślizgi na brzuchu (ważne, by ręce odpychały się równocześnie). Zabawę można przeprowadzić w formie zawodów rodzic – dziecko.

Ćwiczenie 5

• dmuchanie – podawanie  do siebie piłeczki do ping-ponga lub kulki z waty poprzez dmuchanie na nią.

Ćwiczenie 6

Relaksacja

Kropelka (dziecko leżąc na podłodze słucha muzyki relaksacyjnej czekając na kropelkę wody. Rodzic nanosi np. strzykawką od leków kropelkę na nos lub czoło, dopiero wtedy dziecko może wstać). Muzyka poniżej.

Małgorzata Waszczuk

Agnieszka Tadajewska