Zdalne nauczanie – 17.04.2020r

Witajcie Jeżyki

Pozostajemy w tematyce farmy, wsi, zwierząt wiejskich. Bo które dziecko nie lubi słodkich małych prosiaczków, cielaczków i pisklątek?

Dziś zapraszam do zabawy w detektywa. Będziemy tropić zwierzęta wiejskie.

Zabawa 1. Przyglądamy się śladom.

Weź do ręki lupę (jeśli masz) i zamień się w obserwatora. Dokładnie obserwuj, jak wyglądają ślady zwierząt. Porównaj je ze swoimi śladami. Czym się różnią? Czy są podobne do siebie? Które są podobne? Poniżej znajduje się karta pracy.

Zabawa 2. Zabawa sensoryczna

Wytnij ślady znajdujące się powyżej – jeśli nie masz możliwości wydrukować poproś rodzica o odrysowanie. Przygotuj ryż, pędzelek i tackę/pojemnik. Na dnie pojemnika/tacki ułożył obrazki i zasyp je ryżem/mąką. Zabawimy się w detektywa. Weź pędzelek w dłoń i tak długo omiataj obrazki, aż będziesz pewny, jaki to ślad.

Zabawa 3 Dopasuj ślady

Co to? Ślady zniknęły! Czy dobrze je zapamiętałaś/eś? Sprawdź swoją pamięć i przyklej w puste miejsca odpowiednie ślady. Poniżej karty pracy do wydruku.Jeśli nie masz możliwości wydrukowania poproś aby rodzice odrysowali ślady które umieściłam w pierwszym zadaniu.

Na koniec zabawa dla chętnych dzieci „Nakarm zajączka” – dziecko karmi zajączka marchewkami. Aby wykonać to ćwiczenie musisz poprosić rodzica  o pomoc.

Potrzebujemy:

– opakowanie np. po chusteczkach higienicznych lub inne w którym wycinamy otwór

– rysujemy królika lub korzystamy z gotowego wzoru – poniżej do wydruku

– rysujemy marchewki lub korzystamy z gotowego wzoru – poniżej do wydruku

– przyklejamy królika do pudełka gdzie znajduje sie otwór, królik również musi mieć wycięty otwór aby moglibyśmy go nakarmić

– poniżej załączam zdjęcie gotowej pracy

Źródło:logopestka.pl

Pozdrawiamy

Małgorzata Waszczuk

Agnieszka Tadajewska