Zdalne nauczanie – środa 25.03.2020 r.

Kochane Kreciki,
chciałabym, abyśmy rozpoczęli dzisiejszy dzień od tańca,
który doskonale znacie i lubicie.

Dzisiaj zapoznamy się z literą C, c

Drodzy rodzice jak co dzień potrzebujemy Waszej pomocy, przeczytajcie proszę dzieciom następujące wyrazy i spytajcie jaką głoskę słyszą na początku wyrazu.
cytryna, cyrk, Celina, cukierki, cebula, Calineczka, cylinder
Teraz podzielcie te wyraz na sylaby (cy-try-na) i policzcie ile sylab ma każdy wyraz.
A może dzieci znają jeszcze inne wyrazy rozpoczynające się literą c?

Układanie litery „c”

Potrzebna nam będzie kartka z napisana literą C oraz nakrętki.
Dzieci przed sobą kładą kartkę z literą c, a pod spodem z nakrętek ukłdają jej wzór, można do zabawy też wykorzystać np. koraliki, guziki, sznurek.

Wyszukiwanie wyrazów z literą „c”

Dzieci próbują usłyszeć gdzie znajduje się liter „c” na środku czy  na końcu wyrazu: koc, malec, kocyk, nożyce, noc, materac, pajac, latawiec, słońce, kolec, piec, karoca, kolce, palec

Sokole oko

Zaznaczcie kółeczkiem wszystkie literki „c” i policzcie ile ich jest w każdej chmurce, powiedzcie gdzie jest ich najwięcej, a gdzie najmniej. Następnie kreślcie litery po śladzie i spróbujcie je napisać samodzielnie.

Pokoloruj według wzoru

Zajęcia plastyczne

Jak wiecie przyszła już wiosna, a z nią zakwitają drzewa. Chciałabym, aby w waszym domu też zakwity piękne wiosenne drzewka.

Do wykonania ich potrzebne nam będą:  rolka po ręczniku papierowym, brązowa i zielona farba, popcorn/kulki z białej bibuły lub chusteczki higienicznej, klej, nożyczki, biała kartka z bloku technicznego lub jakaś tektura.

Zaczynamy od pomalowania rolki na brązowo, a tektury na zielono. Gdy rolka wyschnie, nacinamy ją z jednej strony tak by utworzyła nam koronę drzewa. Teraz najprzyjemniejsza część pracy  –  przylepianie popcornu (tylko nie zjedzcie wszystkiego),  maczajcie go w kleju i przyklejajcie do gałęzi. Popcorn można zostawic biały lub pomalować na różowo. Na koniec poprzecinajcie troszkę rolki na dole i przyklejcie je do przygotowanej wcześniej tektury.
Wiosenne drzewka nie tylko pięknie wyglądają, ale też pięknie pachną. Zatem możecie je delikatnie spryskać kwiatowymi perfumami 🙂

I pomimo, że za oknem trochę chłodno, w domu czuć prawdziwą wiosnę.

Kochani Rodzice,
byłoby nam niezmiernie miło, gdybyści zechcieli przesłać zdjęcia prac swoich pociech na adres aneta_ap85@tlen.pl
Bardzo chciałybyśmy utworzyć fotogalerię Waszych prac
i pokazać jak dzieci pracują w domu.

Przesyłamy moc buziaków
Aneta Lepioszka i Anna Burbulak