Zdalne nauczanie – wtorek 07.04.2020 r.

Witamy Was serdecznie Kreciki!

Mamy nadzieję, że jesteście gotowi do wspólnej zabawy.

Dzisiaj porozmawiamy o nadchodzących Świętach Wielkanocnych oraz o tradycjach i zwyczajach z nimi związanymi

Na początek troszkę się poruszamy. Zapraszam na gimnastykę z Fruzią.

Proszę, żebyście wysłuchali teraz opowiadania S. Karaszewskiego „Wielkanocny koszyczek”, które przeczytają Wam Rodzice.

Posłuchajcie uważnie i postarajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów oraz informacji na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Jak oceniacie zachowanie mieszkańców wielkanocnego koszyczka? Kto z nich miał rację?

Obejrzyjcie wspólnie z rodzicami ilustracje przedstawiające zwyczaje wielkanocne.

Porozmawiajcie w jaki sposób będziecie obchodzić Święta w Waszym domu.

Zamieńcie się teraz proszę w pisanki wielkanocne i słuchając piosenki „Święta Wielkanocne” poruszajcie się swobodnie, przedstawiając  ruchem w dowolny sposób taniec pisanek. Możecie podskakiwać, turlać się, albo zaprosić do wspólnej zabawy rodziców lub rodzeństwo i tańczyć w parach. Tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Na pewno zmęczyliście się podczas tańca. Usiądźcie więc wygodnie (możecie się także położyć) i wysłuchajcie piosenki raz jeszcze, tym razem z uwagą i postarajcie się zapamiętać jak najwięcej produktów, które powinny znaleźć się w koszyczku wielkanocnym. Po wysłuchaniu utworu wymieńcie te, które udało Wam się zapamiętać.

Poniżej znajdują się ilustracje wszystkich produktów, które powinny znaleźć się w koszyczku. Przyjrzyjcie się im i policzcie ile z nich udało Wam się zapamiętać. Podzielcie ich nazwy na sylaby.

Wykonajcie zadania w kartach pracy

To już wszystko. Mamy nadzieję, że miło spędziliście czas. Życzymy miłego dnia!

Anna Burbulak i Aneta Lepioszka

Źródła: