MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Dzień Kropki, obchodzony 15 września,  to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii małej Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa.

„Kropka” to napisana prostym językiem i pięknie zilustrowana historia dziewczynki, która nie wierzy w własne możliwości. Książka odniosła niebywały sukces i została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a nawet wydana alfabetem Braille’a! Stała się inspiracją do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Od kilku lat, również w polskich szkołach i przedszkolach, w Dniu Kropki uczniowie rozmawiają o swoich talentach, mocnych stronach, dzielą się z innymi, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe kropkowe dzieła sztuki ☺

Nie inaczej było w poniedziałek (16.09.br.) w naszym przedszkolu. Po obejrzeniu animacji o Vashti rozmawialiśmy o talentach drzemiących w każdym z nas. Wykonaliśmy kropkowe prace plastyczne oraz ułożyliśmy kropkę z kasztanów. Rozwiązaliśmy również kropkowe sudoku oraz rozwiązaliśmy zadanie z kropkowego kodowania ☺