MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

Światowy Dzień Lalkarstwa oraz Międzynarodowy Dzień Teatru były okazją, by przez cały miniony tydzień zgłębiać tajniki sztuki teatralnej. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób powstaje spektakl teatralny, ile osób pracuje nad jego powstaniem i jak się nazywają (scenarzysta, reżyser, aktor, kostiumograf, krawiec, perukarz, szewc, garderobiana, scenograf, stolarz), poznały pojęcia związane z teatrem (teatr, scena, kurtyna, widownia, kulisy, sufler), a także dowiedziały się, że na scenie teatralnej mogą wystąpić nie tylko aktorzy, ale również różne lalki teatralne (kukiełki, marionetki, jawajki czy pacynki) czy sylwety w teatrze cieni.

Dzieci obejrzały przedstawienia teatralne:

teatr żywego aktora „Jaś i Małgosia” i „Królewna Śnieżka”,

teatrzyk cieni do baśni H. Ch. Andersena „Calineczka”.

Po obejrzeniu pierwszego przedstawienia dzieci wykonały ilustracje do wybranych przez nie scen 😉

Wykonały także wybrane lalki teatralne 😉