Dzien jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące.Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!

28 września w naszym przedszkolu zorganizowany został Dzień Jabłka. W tym dniu przedszkolaki poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały zapach i smak tych owoców oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia rozwiązywaliśmy kodowanie z jabłek, liczyliśmy pestki, szukaliśmy drugiej połówki jabłka oraz rozwijaliśmy swoje zdolności manualne poprzez przeplatanki. Oczywiście nie zabrakło degustacji jabłek. Głównym celem tego dnia było zachęcanie przedszkolaków do spożywania owoców i to pod różnymi postaciami, z powodu ich walorów odżywczych. To był cudowny dzień!!