Nauczanie zdalne 09.06.20r.- wtorek

Witajcie kochane dzieciaczki! Jak wasze dzisiejsze samopoczucie?

Mamy nadzieję, że u was wszystko w porządku i macie siłę na wspólna zabawę!

Jeśli tak, to zapraszamy!!!

Dziś jest bardzo szczególny dzień, ponieważ swoje święto obchodzą PRZYJACIELE.

Na początek zapraszamy was do wysłuchania poniższego wiersza:

„Przyjaciel” J. Koczanowska

Nie musisz mieć przyjaciół stu,
nie musisz mieć dziesięciu,
wystarczy byś jednego miał,
a to już wielkie szczęście.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto zawsze cię zrozumie,
gdy dobrze jest – to cieszy się,
gdy źle – pocieszyć umie.
Przyjaciel to jest taki ktoś,
kto nigdy nie zawiedzie,
a poznasz go, bo z tobą jest
gdy coś się nie powiedzie.

Spróbujcie odpowiedzieć na następujące pytania:

• Kto to jest przyjaciel?
  • Czy możemy mieć jednego przyjaciela czy potrzebujemy ich kilku?
  • Czy przyjaciel to osoba, która cieszy się kiedy jesteście radośni i szczęśliwi?
  • Czy przyjaciel powinien nam pomagać kiedy czujemy się źle, kiedy jest nam smutno?
  • Czy pluszowy miś może być przyjacielem?

Poniżej znajdują się dwa obrazki. Przyjrzyjcie się proszę i powiedzcie, co się na nich znajduje, co robią dzieci.

Czy dzieci, które znajdują się na ilustracjach możemy nazwać przyjaciółmi?

Teraz czas na to, abyśmy się troszkę poruszali.

Zatem zapraszamy was do posłuchania piosenki, z której dowiecie się, co można robić z przyjacielem. Możecie poruszać się w rytm muzyki, klaskać, udawać, że gracie na gitarze…

Następnie proponujemy wam zabawę logopedyczną ,, Papierowa piłeczka do zabawy z przyjacielem”.

Weźcie kawałek papieru i zróbcie z niego małą piłeczkę lub kilka małych papierowych kulek. Następnie połóżcie je na podłodze i dmuchajcie na nie tak, aby poleciały, jak najdalej. Możecie także urządzić sobie ze swoim przyjacielem wyścigi kulek i sprawdzić czyja kulka poleci najdalej.

Na koniec zachęcamy was do tego, abyście dziś zrobili coś miłego dla swojego przyjaciela.

Może narysujecie dla niego/niej  piękny rysunek albo zrobicie laurkę. Możecie również poprosić rodziców, aby wycięli wam wielkie serduszko, a wy je pokolorujecie lub pomalujecie farbami. A potem wręczycie lub wyślecie do swojego najlepszego przyjaciela, najlepszej przyjaciółki , oczywiście z najlepszymi  życzeniami!

Na dziś to już koniec zabaw!

A my korzystając z okazji życzymy wam wielu prawdziwych przyjaciół oraz dużo, dużo uśmiechu!!!

Wasze Panie 🙂