Nauczanie zdalne- środa 25.03

Dzień dobry Ślimaczki w kolejnym dniu ! dzisiaj chcemy zaproponować Wam zabawę matematyczną prosimy abyście zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy a na pewno z chęcią się zgodzą 😉 . Na dobry początek wierszyk :

KOTECZKI

Niedaleko małej rzeczki mieszkały trzy koteczki.

Jeden był szary, miał pasków kilka,

Drugi brązowy – trochę smutna minka.

A trzeci?

A trzeci był taki, jak wymyślą dzieci.

Każdy miał na sobie ubranko z futerka.

Mięciutkie, cieplutkie, puszyste i lśniące,

Jak wiosenne słonko na niebie świecące.

Raz wybrały się na spacer – lubiły wycieczki.

Ale co to?

Tuż przy drodze niedaleko rzeczki,

Zamieszkały już na wierzbie…. Wierzbowe koteczki.

Były małe, ich futerka srebrno-szare,

Mięciutkie, puszyste i lśniące.

Nie mruczały,

Nie miałczały,

Nie lubiły mleczka,

Nie miały ogonków.

Za to chętnie, gdy jest wiosna,

Wstawiamy je do wazonów.

(Zwróćcie uwagę na wieloznaczność słowa koteczki) porozmawiajcie z rodzicami czym te kotki się od siebie różnią  a może jednak  mają coś ze sobą wspólnego)( Ciekawe do jakich wniosków dojdziecie)

2. W drugim zadaniu  troszkę się   pobawimy i zrobimy taką małą konkurencje z rodzicami jest to zabawa graficzno-matematyczna i polegać ona będzie na dobieraniu się w pary.( dziecko kontra rodzic) Każdy z graczy rzuca kostką i koloruje tyle bazi ile wskazała wyrzucona kostka. (można wykorzystać kostkę z poprzedniego zadania). Wygrywa ta osoba , która jako pierwsza pokoloruje wszystkie bazie. Powodzenia i miłej zabawy. Na koniec oczywiście możecie pokolorować cały rysunek

3. Zabawa „Kotki na płocie zrywają bazie kotki” – zabawa ćwicząca równowagę. Do zabawy potrzebne nam będą ( Skakanka albo po prostu linia naklejona z taśmy oraz wata . Z waty robimy kulki ( Ślimaczki możecie zrobić je sami) po czym rozkładamy je obok wyznaczonej linii a waszym zadaniem będzie przejść tak sprytnie bo linie i zebrać jak największą ilość bazi kotków.

4. Nasze ostatnie zadanie polegać będzie na wykonaniu pracy plastycznej z wykorzystaniem kulek z waty . Ślimaczki poproście rodziców aby podali Wam kartki białą i brązową ,(z brązowej wytnijcie  trzy paski ) ( jeśli nie macie takiego koloru to spokojnie możecie namalować paski farbkami) to będą nasze gałązki, następnie wycięte gałązki  przyklejamy na  białą kartkę, doczepiamy kulki waty  i piękna praca gotowa .

Pozdrawiamy Was Pani Ewelina Warchoł, Agnieszka Dominiczak